تغییر سایز سینه با جراحی یا ورزش ؟

پزشکی و سلامت » تناسب اندام
تغییر سایز سینه با جراحی یا ورزش ؟

در این مطلب ورزش هایی که باعث کوچک شدنه سینه یا پستان تاثیر مثبت دارند و همچنین مطلبی در مورد عمل جراحی سینه برای شما قرار دادم .

 

عمل جراحی سینه :

 

کوچک کردن سینه همچنین به عنوان ریداکشن ماموپلاستی شناخته شده

 

هدف از عمل جراحی کاهش پستان است که به کاهش حجم سینه ها و تغییر شکل آنها به طوری که آنها متناسب با سایر قسمت های بدن هستند و دیگر یک منبع ناراحتی جسمی. این معمولا درخواست، روش قابل پیش بینی است از مزایای دوگانه بهبود ظاهر خود را در حالی که کاهش بار جسمی و روحی از سینه های بیش از حد بزرگ است.

وقتی را در نظر بگیرید کوچک کردن سینه

 

اگر سینه های خود را برای جثه بدن خود را بیش از حد بزرگ هستند و باعث ایجاد درد های گردن، پشت، یا درد شانه
اگر شما سینه ها سنگین با نوک سینه ها و areolas (پوست رنگدانه های اطراف نوک سینه) که به سمت پایین اشاره
اگر یک پستان از پستان دیگر بزرگتر باشد
اگر شما از طاهر سینه های خود راضی نیستید

این عوامل باعث کوچک کردن سینه ها میباشد .

 

چگونه یک روش کاهش پستان انجام می شود؟

 

عمل جراحی کوچک کردن سینه، که معمولا از سه تا پنج ساعت طول می کشد، در یک بیمارستان یا مرکز جراحی انجام می شود. اقامت شبانه است که معمولا مورد نیاز نیست.جراحی معمولا شامل سه برش. پس از جراح بافت اضافه سینه، چربی و پوست، نوک پستان و آرئول به یک موقعیت بالاتر منتقل شده است.areolas ممکن است در اندازه کاهش می یابد. پوست که در بالا نوک پستان واقع شده بود پایین کشیده و با هم برای تغییر شکل سینه می شود. لیپوساکشن ممکن است به بهبود حد فاصل زیر بغل استفاده می شود.

 

جراح شما یک مارکر جراحی بر روی پوست علامت گداری میکند که آنجا را  برش خواهد داد . این علامتها به ویژه مهم است، چرا که سینه خود را تغییر شکل هنگامی میخواهد انجام بگیرد مضخص میکند که بعدآ دچار مشکل نشوید و قبل عمل مشخص باشد که سایز سینه شما چقدر کاهش پیدا میکند .

بسیاری از جراحان ترجیح می دهند بیهوشی عمومی برای این روش. چند ممکن است کاهش پستان با آرام بخشی وریدی، همچنین به عنوان شناخته شده انجام “آرام بخشی گرگ و میش.“

الگوی برش شما به اندازه سینه شما، چقدر از وسط خم شدن سینه شما و جایی که نوک پستان آرئول شما قرار است بستگی دارد. با هر روش areolas را می توان کوچکتر ساخته شده است در صورتی که بیش از حد بزرگ است.areolatome، معمولا به عنوان “برش کوکی“ شناخته شده است به عنوان یک قالب دایره ای به اندازه آرئول جدید استفاده می شود. قطر کوکی برش محدوده ۳۸-۴۵ میلی متر.

 

در اینجا برخی از الگوهای برش معمولا استفاده می شود عبارتند از:

Microincisions برای سینه که چرب (لیفی ندارد) استفاده می شود و تضعیف نیست. لیپوساکشن استفاده می شود برای کاهش اندازه پستان. برش کوچک اجازه می دهد که کانول لیپوساکشن (لوله) را برای ورود به پستان.

برش شیرینی بی شیرینی، و یا برش periareolar است، صرفا در اطراف مرز areolas ساخته شده است.

برش سوراخ کلید، همچنین به عنوان یک برش اب نبات یا شیرینی که در سر چوب نصب شده وبچهها انرا میمکند شناخته شده است، در سراسر مرز areolas و به صورت عمودی از areolas را به افزایش پستان ساخته شده است.

برش لنگر، روش معمول استفاده شده توسط جراحان پلاستیک، شامل سه کاهش مجزا می باشد. یک برش در اطراف مرز areolas ساخته شده است. دوم گسترش را به صورت عمودی از areolas به افزایش پستان و ادغام با یک برش سوم به همراه افزایش پستان.

جراح شما خواهد پوست پستان اضافی و چربی با یک چاقوی کوچک جراحی و / یا دستگاه کوتر بر اساس پستان اندازه مورد نظر شما حذف خواهد شد. اگر سینه های خود را نامتقارن (یا نابرابر) می باشد، جراح ممکن است بافت بیش از یک پستان از دیگری حذف شده است.

 

او پس از آن تغییر شکل پوست باقی مانده و چربی برای ایجاد یک شکل سینه جوان تر و حرکت نوک پستان آرئول به یک موقعیت بالاتر است.

در اغلب موارد، تخلیه خواهد شد در سینه قرار داده شده برای جمع آوری مایع اضافی.

برش پستان هستند و سپس با بخیه است که از لایه های بافت های عمیق به لایه های سطحی (پوست) به بسته.

 

هدف جراح پلاستیک زیبایی خود را و کل کارکنان است برای کمک به شما در دستیابی به نتایج زیبا و طبیعی به دنبال بیشتر، و همچنین به تجربه جراحی خود را به عنوان آسان و راحت به عنوان امکان پذیر است.

 

 چند تمرین برای سفت کردن و کوچک کردن سینه ها

 

۱- با توجه به اینکه یکی از سه بافت مهم موجود در سینه ها بافت چربی( fatty tissue  ) می باشد ، ورزش های هوازی و ایروبیک مستلزم مصرف کالری بیشتر است که بدن برای تامین این کالری مورد نیاز از چربی های ذخیره شده در بافت سینه ها ، باسن و رانها استفاده می کند.

 

انجام تمرینات و ورزش های هوازی و ایروبیک:

 

هدف : سوزاندن چربی های موجود در بافت سینه ،رانها وباسن.

این تمرینات عبارتند از: دویدن ، شنا ، دوچرخه سواری.  راحت ترین و در دسترس ترین و کم هزینه ترین روش دویدن است . بیاد داشته باشید این تمرینات باید در هفته حداقل ۶بار و هر نوبت حداقل به مدت ۳۰دقیقه انجام پذیرد . طناب زدن نیز از جمله تمرینات و ورزش های هوازی بسیار مفید و ارزان است.

-تمرینات هوازی باید حداقل به مدت ۶هفته و پی در پی انجام شود  تا نتیجه ی مطلوب حاصل گردد.

-بدن انجام تمرینات هوازی گفته شده با انجام تمرینات دیگر به هدف نخواهید رسید.

 

۲-تمرین پوش آپ( push up ) :

هدف : سفت کردن سینه ها و بهبود وضعیت فیزیکی بدن.

 

 با توجه به اینکه اغلب بانوان به علت ضعف بدنی از انجام تمرین پوش آپ عاجز می باشند ، تمرین پوش آپ دیوار را آموزش می دهیم:
مقابل دیوار با حدود یک قدم فاصله بایستید ، دستها را به سمت جلو و بحالت افقی به سمت دیوار دراز کنید و با کف دستها به دیوار تکیه دهید . به آرامی دستها را از ناحیه ی آرنج خم کرده و صورت را مماس با دیوار قرار دهید و مجدداً به حالت اول برگردید . این تمرین را حداقل ۳۰بار در هر نوبت انجام دهید و با گذشت زمان و افزایش توان فیزیکی بدنتان تعداد آن را افزایش دهید.

 

۳-تمرین پرس سینه( Chest press Exercise)  :

 

هدف : تقویت عضلات زیر و اطراف سینه و در نتیجه چالاک و استوار کردن سینه ها.

 

کوچک کردن سینه ها,تمرینات ورزشی برای کوچک کردن سینه ها,سفت کردن سینه ها

 
 روش ساده ی انجام این تمرین آن است که به پشت روی زمین دراز بکشید و زانوها را خم کرده و کف پاها را روی زمین بگذارید . بازوها را به طرفین باز کنید و آرنج را ۹۰رجه خم کنید ( مطابق شکل ) . دو وزنه در دو دست نگه دارید. به آرامی آن را بالا برده و در همان حال ۵ثانیه نگه دارید و سپس با آرامی پایین آورید.تعداد تمرینات به توان شما بستگی دارد.

۴- تمرین فشردن دستها بهم( Isometric Chest Squeeze )

 

هدف : تقویت عضلات زیر و اطراف سینه و در نتیجه چالاک و استوار کردن سینه ها.

 

کوچک کردن سینه ها,تمرینات ورزشی برای کوچک کردن سینه ها,سفت کردن سینه ها

 

 نشسته و دو دست را مطابق شکل به هم فشار دهید و ده ثانیه نگه دارید و دوباره تکرار کنید.

 

 
۵-  تمرینات پارالل (dip bars ):

هدف :سوزاندن چربی در ناحیه ی سینه و بالا بردن و چالاک کردت سینه ها با تقویت عضلات فوقانی سینه.

 
کوچک کردن سینه ها,تمرینات ورزشی برای کوچک کردن سینه ها,سفت کردن سینه ها

 
 در وسط پارالل و یا چیزی شبیه آن قرار گیرید . با دو دست طرفین پارالل را بگیرید ، پاها را بلند کنید و ضربدری روی هم بگذارید  و به آهستگی بدن خود را بالا بکشید و آسته پایین بیاورید . این تمرین را در حد توان بدنی خود انجام دهید.

-بهترین راه برای گرفتن نتیجه ، تمرین در گروه و زیر نظر مربی تناسب اندام می باشد.

کدام گیاهان دارویی برای کوچک کردن سینه ها مفید هستند

 

یکی از مسائلی که در تمام دختران و خانم ها اهمیت دارد و از علل نگرانی است اندازه ی سینه ها است. آن دسته که دارای سایز کوچک هستند به دنبال روشهایی برای بزرگ کردن سینه ها میباشند. دختران و زنانی هم که دارای سینه های بزرگ هستند و از دردسرها و مشکلات آن آگاهی دارند، به دنبال روشهایی برای کوچک کردن سایز سینه هستند. اگر بخواهیم برخی از مهمترین این مشکلات را بیان کنیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 
    درد شانه و دوش
    درد ناحیه گردن و گرفتن زیاد عضلات گردنی
    سر درد
    درد در ناحیه لگن و پاها
    قوز و مشکلات مربوط به کمر

 
علاوه بر موارد بالا که بیشتر عوارض جسمانی حاصل از بزرگ بودن بیش از حد سینه هاست، سایر مشکلات شامل عدم تناسب لباس و مشکلاتی از این قبیل را هم میشود درنظر گرفت. حال که با بعضی از مشکلات و معضلات داشتن پستان های بزرگ آشنا شدید بهتر است بدانید تنها راه کوچک کردن آنها جراحی نیست، روش های دیگری هم وجود داره که در منزل میتوانید انجام بدهید و نتیجه آنها کاهش سایز خواهد بود. در این مطلب قصد داریم روش استفاده از گیاهان دارویی را مورد بررسی قرار دهیم و در قسمت های بعد به بررسی سایر روشها خواهیم پرداخت.

 
* توجه داشته باشید که معرفی این گیاهان به منزله ی تجویز خود سرانه ی آنها نمی باشد و باید حتما قبل از مصرف آنها با پزشک و یا متخصص علوم گیاهان دارویی مشورت کنید.

 
گیاهان دارویی مؤثر بر کوچک کردن سینه ها

 

گیاهان دارویی برای تعادل هورمونی و کوچک کردن سینه ها

 
بسیاری از گیاهان وجود دارند که به صورت طبیعی میتوانند تعادل هورمونی را در بدن شما برقرار کنند. از مشکلات عدم تعادل هورمونی در بدن، بالا بودن هورمون استروژن است که یکی از عوامل بزرگ کننده ی پستان میباشد. در زیر نام برخی از این گیاهان به همراه خواص آنها را ذکر میکنیم:

 
گیاه گل مار یا زراوند سیاه (‌Black Coghosh)

 

این گیاه که با نام Black Snakeroot نیز شناخته میشود توسط بومیان آمریکا برای اولین بار شناسایی و مورد استفاده قرار گرفت. گیاه گل مار که امروزه در طب گسترش وسیعی دارد در درمان بیماریهای کلیوی، گلو درد و درمان افسردگی بکار گرفته می شود. علاوه بر موارد ذکر شده از گیاه گل مار در درمان روماتیسم و بیماری های عصبی نیز استفاده میشود.

 

امروزه کاربرد وسیع و اصلی این گیاه در بیماری ها و مشکلات زنان است و به عنوان مکمل غذایی مطرح می باشد و در کاهش دردهای قاعدگی و عوارض یائسگی مصرف میشود. مطالعات اخیر نشان دهنده بی خطر بودن مصرف این گیاه می باشد ولی مطالعات بیشتری برای صحت این ادعا ضروری به نظر میرسد.

 

عوارض جانبی استفاده از گیاه گل مار شامل اسهال، استفراغ، سرگیجه، گیجی، تعرق زیاد و کاهش فشار خون است که ممکن است در برخی افراد مشاهده شود.

 

* نام (های) دیگر گیاه : کوهاش سیاه

 

* طریقه مصرف: دم ‌کرده ‌ها را باید با یک قاشق چای ‌خوری از گیاه دارویی به ازای هر فنجان آب تهیه کرد. برای این کار می‌ باید برگ‌ ها و گل ‌ها را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه و ریشه ‌ها را به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در آب خیساند و روزانه ۲ تا ۴ فنجان از این خیسانده را در زمان دلخواه نوشید.

 
سیب زمینی شیرین وحشی (wild yam)

 

این گیاه با نام سیب زمینی هندی وحشی هم شناخته میشود. اعتقاد بر این است که این گیاه برای بهبود عملکرد کبد و سیستم اندوکرین بسیار مفید است. از دیگر خواص سیب زمینی شیرین وحشی تنظیم سیستم جنسی زنان است که در دوره های قاعدگی و یائسگی مفید می باشد. همچنین میتوان به خاصیت درمان نازایی و عقیمی نیز اشاره کرد.

 
سیب زمینی شیرین وحشی

 
گیاه سیب زمینی هندی وحشی با اثر بر روی هورمون های جنسی نظیر استروژن و پروژسترون باعث تعدیل هورمونی در بدن شده و میتواند به کوچک کردن سینه ها کمک کند. ساپونین موجود در این گیاه با متابولیسم لیپیدها باعث کاهش بافت چربی شده و جذب کلسترول از روده را نیز کاهش میدهد. مصرف بیش از اندازه این گیاه می تواند منجر به کاهش سطح کلسترول در بدن شود.

 

در خصوص عوارض جانبی این گیاه مطالعات کافی انجام نشده است و توصیه میشود زنان باردار و شیرده زیر نظر پزشک متخصص از این گیاه استفاده کنند.

 
گیاه خارشیر (Milk Thistle)

* نامهای دیگر گیاه: کنگر فرنگی وحشی (گیاه از خانواده مینا می باشد)

 
برای قرن ها است که از عصاره گیاه خارشیر برای تنظیم فعالیت کبد استفاده میشود و مفید بودن آن برای درمان سیروز کبدی و هپاتیت مزمن شناخته شده است.

 

در کنار خواص این گیاه برای بهبود فعالیت کبد، فواید دیگری نیز در این گیاه مشاهده شده است که به شرح زیر می باشد:

 
    کاهش سطح کلسترول خون
    کاهش مقاومت انسولین در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲
    کاهش رشد سلولهای سرطانی در سرطان پستان، سرطان رحم و سرطان پروستات

 

این گیاه به شکل خوراکی و به عنوان غذا نیز مورد استفاده قرار میگیرد. ریشه گیاه به صورت خام و یا آب پز، نیمه آب پز و سرخ شده از قرن ۱۶ میلادی مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین از سایر بخشهای گیاه مانند برگ ها نیز میتوان استفاده کرد و جایگزین بسیار خوبی برای اسفناج در سالاد است.

 

گیاه پنج انگشت یا درخت پاکدامن (Chasteberry)

این گیاه با نام های مختلفی از جمله فلفل راهبان نیز شناخته میشود و به طور طبیعی در نواحی مدیترانه ای رشد میکند. مکانیسم اثر گیاه به طور کامل شناخته شده نیست ولی مطالعات نشان دهنده این موضوع هستند که این گیاه اثرات دوپامینرژیکی داشته و بر ترشح پرولاکتین تاثیر میگذارد (از طریق ممانعت فعالیت گیرنده های دوپامین ۲ و رقابت در باند شدن آنها باعث افزایش میزان آزاد سازی پرولاکتین میشود) و کاهش میزان پرولاکتین با تاثیر بر هورمون محرک فولیکولی (FSH) باعث کاهش مقادیر هورمونهای جنسی استروژن در زنان و تستوسترون در مردان میشود.

 

همچنین در سرکوب تمایلات جنسی مفید است و به همین دلیل در گذشته توسط راهبان برای کاهش میل جنسی مورد استفاده قرار میگرفته است.

 

این گیاه در افریقا نیز یک گیاه سنتی محسوب میشود و در بهبود تغذیه مؤثر است و به صورت شربت، اکسیر و یا به صورت خام مصرف میشود ولی محبوب ترین نوع مصرف آن به صورت ناشتا به صورت عصاره مایع است.

 

مصارف پزشکی این گیاه شامل درمان سندروم استرس پیش قاعدگی (PMS) و کاهش درد پستان است. در حال حاضر از عصاره این گیاه برای کاهش اندازه های پستان و کاهش مشکلات مسائل زنان استفاده می شود.

 

* نام های دیگر گیاه : عفیفه، دل آشوب، تخم پنج انگشت، فلفل بَرّی (در شیراز). این گیاه در اطراف استان قم، روستای طَغَرود، کشت میشود.

 

مصرف این گیاه در زنان باردار و شیرده به دلیل ایجاد اختلال هورمونی ممنوع میباشد.

 

مطلب پیشنهادی

 

» درمان شلی و افتادگی پستان ها و فرم دهی به سینه بدون جراحی

توجه : این مطلب تنها برای افزایش اطلاعات شما تهیه شده است لذا توصیه میکنیم قبل از استفاده از گیاهان ذکر شده با پزشک مشورت نمایید.

 
بزرگ و کوچک کردن سینه بانوان با حرکات ورزشی – ورزش آکا

 
ورزش و بدنسازی

بخش ورزش قسمت ورزش بانوان- بزرگ و کوچک کردن سینه بانوان با حرکات ورزشی

 
بزرگ و کوچک کردن سینه بانوان با حرکات ورزشی

 

بزرگ کردن سینه

 

۱- هر روز ۱۵ تا یک دقیقه ورزش مخصوص انقباض سیــنه ها رو انجام بدید

هر دو دست رو از منطقه آرنج به هم قفل کنید
یعنی با دست راست آرنج دست چپ
با دست چپ آرنج دست راست رو بگیرید
بعد دستها رو به سمت هم محکم فشار بدید و تا ۶۰ شماره بشمارید…….
رها کنید ……و چند دقیقه بعد دوباره اینکار رو تکرار کنید……
درطول روز اگر تا ۱۵ یا حتی ۲۰ بار اینکار رو تکرار کنید و عضلات زیر بغل وسیــنه رو حسابی منقبض کنید و نگه بدارید بعد از گذشت دو هفته میبینید چقدرسیــنه ها خوش فرم و سفت شدن…..

 

۲- این روش هم مثل بالایی ……فقط نحوه گرفتن دست فرق میکنه

هر دو دست رو مشت کرده و مقابل هم مشتها رو به سمت هم فشار بدید
یعنی مشت دست راست و دست چپ به سمت طرفیت فشار بدید و عضلات زیر بغل و سیــنه هارو منقبض کنید……….تا ۶۰ بشمارید………ول کنید………
این هم مثل بالایی………یا اینکار یا کار بالایی ………روزی ۱۵ تا ۲۰ بار

 

۳- استفاده از ماساژ روزانه……..

ل – خ – ت روی تخت صاف یا زمین دراز بکشید……..

با دست راست سیــنه چپ رو در دست بگیرید……و با نوازش از طرفین به سمت نوک سیــنه اونو تحریک کنید……..خیلی آروم…….

با نوک انگشتان به صورت دورانی از نوک سیــنه تا طرفین حرکت کنید…….

بعد همین حرکات را کمی محکم تر انجام بدید ……..طوری که فشار رو احساس کنید………

یادتون باشه کاری با نوک سیــنه نداشته باشید…….و فقط روی عضلات سیــنه تمرکز کنید………

سیــنه رو با دست محکم فشار بدید …….انگار که دارید آب پرتغال یا لیمو میگیرید….و رها کنید…

این کار رو تا ۱۰ بار انجام بدید ……..

ولی یادتون باشه هرگز فشار رو زیاد نکنید که دردتون بیاد…….

ماساژ باید برای شما لذت بخش و آرام کننده باشه…….

حالا همین کارها رو با دست چپ برای سیــنه راست انجام بدید………

هنگام ماساژ میتونید از روغن زیتون …روغن بچه جانسون …استفاده کنید

 

۴- استفاده از کرمهای حجم دهنده روز وشب ( ایوروژه )

این کرمها مخصوص اینکار تهیه شدند…….و من مصرفشو بهتون توصیه نمیکنم……چون اثر چندانی جز زیبا سازی پوست سیــنه ندارند….. وحتی ممکنه باعث جوش زدن در اون منطقه هم بشن

 

۵- استفاده از قرص های ضد بارداری…..ال دی..اچ دی… ژاسمین..مارولون…

البته اگر به مدت ۶ ماه (۶ دوره ۲۱ روزه ) از هر کدام از این قرصها (مخصوصاژاسمین ) استفاده کنید یک تا ۳ سایز رشد سیــنه خواهید داشت………

ولی عوارض این داروها رو از یاد نبرید……..

افسردگی..دلدرد…سر درد …سر گیجه…تنبلی تخمدان……

البته فواید این داروها هم قابل تامل

منظم شدن دوران پر-یود…خونریزی کم هنگام پر-یود…پر-یود بدون درد…..افزایش سایز سیــنه ها…تثبیت خلق در سیکلهای ماهانه ( ایجاد آرامش ذهنی ) ….به کار انداختن تخمدانهای کم کار…

با یک پزشک متخصص حتما مشورت کنید

 

۶- مصرف ویتامین ای ( روزی یک عدد به مدت ۱۵ روز…..) بعد ۱۵ روز استراحت بدید ……..دوباره شروع به خوردن کنید……..

اینو میگم چون ممکنه ویتامین ای زیادی هم براتون ضرر به بار بیاره و باعث پرخوری و چاقی بشه..

اگر برای مصرف ویتامین ای هم با دکتر مشورت کنید بهتر……..

چون خود من برای مصرف این داروها تحت نظر پزشک عمل کردم

 

۷- انجام ورزش باتر فلای ( باز و بسته کردن دستها به طرفین سیــنه با سرعت و قدرت )

درباشگاه های بدن سازی دستگاه باتر فلای موجود……..اگر باشگاه نمیریدمیتونید در منزل دستها رو به طرفین سیــنه باز و بسته کنید
ولی اگر باشگاه میرید………بدون وزنه………سه تا ۱۰ تایی انجام بدید…….یعنی ۱۰ تا حرکت…..۱۰ تا استراحت……دوباره ۱۰ تا…….دوباره ۱۰ تا استراحت…..و ۱۰ تای سومی رو انجام بدید

 

کوچک کردن سیــنه ها

 

۱- انجام ورزش مخصوص

با دست راست آرنج دست چپ و با دست چپ آرنج دست راست رو محکم بگیرید …..

به سمت هم فشار بدید
رها کنید….

در بزرگ کردن سیــنه دستها به سمت هم فشار وارد میکنن ……..عضلات منقبض شده…..ولی رها نمکنن تا یک دقیقه

ولی در کوچک کردن……..با هر شماره دستها فشار وارد کرده……..رها میشن……

یعنی با ۶۰ شماره …….۶۰ بار سیــنه منقبض شده و رها میشود…….

اگر بتونید در طول روز ۲۰ تا ۴۰ بار مرتب سیــنه ها رو به اینصورت شل و سفت کنید نتایج بسیار عالی ازاین کار میگیرید…….

ولی یادتون باشه تحت هیچ شرایطی سیــنه ها رو منقبض شده نگه ندارید ..

منقبض کنید……رها کنید……

دستها با هر ضربه به سمت هم یک شماره میشمارید…….

درست بر عکس کوچک کردن که تا ۶۰ میشمارن بعد رها میکنن……..

دوستی داشتم که سایز سیــنه هاش ۸۵ بود…..با این ورزش در عرض ۶ ماه سایز سیــنه ها رو به ۸۰ رسوند……

 

۲-رژیم گرفتن……….اکثر خانمهایی که سیــنه های بزرگ دارند ……..مشکل شکم داشتن و با – سن های بزرگ رو هم  تحمل میکنن……….پس با یک رژیم غذایی درست براحتی مشکل رو رفع کنید

 

۳- رفتن به سونای خشک و مرطوب……..و شنا

شنا بهترین ورزش برای کوچک کردن سیــنه هاست……مخصوصا شنای کرال

شنای قورباغه به کوچک شدن با – سن ها کمک میکنه……..

شنای سرعتی و قدرتی سیــنه ها رو تا ۵ سایز کوچک میکنه……..به شرطی که هفته ای۳ بار به استخر برید و هر بار ۴۵ دقیقه تمام شنا کنید…….

 
کوچک کردن سینه ها

 

بسیاری از زنان تصور می کنند که انجام عمل بزرگ کردن سینه باعث بهبود و بهتر شدن اندازه و شکل سینه ی آنها می شود؛ چون بر این باورند که سینه هایشان بسیار کوچک و اندازه یا شکل آن نا موزون ، نا متوازن و یا غیر جذاب است . بعضی از زنان سینه هایی دارند که کاملا رشد نکرده اند یا بعد از حاملگی با تغییر وزن یا پیر شدن به میزان قابل توجهی اندازه و شکلش را از دست داده و تغییر کرده اند.

 

آشنایی با پستان از نظر پزشکی : پستان ها عمدتاً از لوبول ها و مجاری شیر به همراه چربی و بافت همبند تشکیل می گردند. شیر از نوک پستان خارج می شود. ناحیه تیره اطراف نوک پستان آرئول نام دارد. پستان مجموعه ‌ای از غدد شیری Lobules، کانالهای هدایت کننده شیر Ducts به سر پستان و مقدار زیادی چربی است.

 

اصولاً پستانهای زن را نمی توان جزئی از اندام جنسی او به شمار آورد. مهمترین نقش آنها در شیردهی است ولی از طرفی نمی توان نقش بسزای پستانها در تحریکات جنسی و لذت شهوانی را نادیده گرفت. فرایند ظهور و رشد سینه های زن در دوره بلوغ جنسی اش رخ می دهد و این رشد توسط هورمونهای جنسی از جمله استروژن و پروژسترون کنترل می شود.

 

پستان ها در تحریک جنسی نقش دارند و نقش اصلی آنها تولید شیر برای نوزادان است. در طول بلوغ، هورمون استروژن باعث رشد و تکامل پستان ها می شود. در طول بارداری، تغییرات هورمونی، پستان ها را باز هم بزرگتر می کنند و در اواخر بارداری، تولید شیر را درغده هایی به نام لوبول تحریک می کنند.

 

این غده ها به مجاری وصل می شوند که به کانال هایی به نام آمپول ختم می شوند. آمپول در سطح نوک پستان به بیرون باز می شود. بقیه بافت پستان عمدتاً چربی است و مقدار کمی بافت همبند نیز دارد که به نگهداری پستان کمک می کند. ساختار پستانها غدد پستانی بجز دوران بارداری و شیردهی در یک مرحله غیر فعال به سر می برند. ساختار اصلی آنها بافت چربی و همینطور بافت کشی متشکل از رشته های الاستیک می باشد.

 

هر پستان از ۲۰-۱۵ بخش به نام «لوب» تشکیل شده است که مانند گلبرگهای گل مینا در کنار هم قرار دارند. هر لوب به نوبه خود از لوبولهای کوچکتر و در نهایت هزاران لوبول ریز تشکیل یافته است که در آنها شیر تولید می شود.در بین این اجزا شیارهایی به نام مجرا وجود دارد که به مرکز نوک پستان در ناحیه تیره پوست که «آراُلا» نام دارد منتهی می شود.

 

فضای باقیمانده میان مجراها و لوبولها را چربی پر می کند. هر کدام از این غدد مولد در سطح رویی قفسه سینه و در بالای ماهیچه پکتورالیس قرار دارند. زمان حاملگی حجم اجزای خوشه مانند داخل لوبها افزایش یافته و طی دوره تولید شیر، سلولها مواد تشکیل دهنده شیر از جمله پروتئین و چربی تولید می کنند. این سلولها همچنین به هنگام شیردهی منقبض شده و باعث خروج آن از پستانها می شوند.

 

داخل پستانها هیچ ماهیچه ای وجود ندارد، بلکه ماهیچه «پکتورالیس» درست زیر آنها قرار گرفته و دنده ها را می پوشاند. علاوه بر بافت چربی و فیبرهای الاستیک می توان به رگهای خونی و همچنین رگهای لنفاوی در سینه اشاره نمود. رگهای لنفاوی در مسیر خود به اجزای لوبیا مانندی بنام غدد لنفاوی که معمولاً زیر بغل، کشاله رانها و دیگر نواحی بدن یافت می شوند، می پیوندند. شکل ویژه پستانها و جایگاه مخصوصشان از طریق رباطهای خاصی که بافت پستانها را در بر گرفته و آنها را حفاظت می کنند تعیین می شود. این رشته ها که به «رباطهای کوپر» معروفند در دوره حاملگی و نیز کهولت شل و یا کشیده می شوند و موجبات آویزان شدن آنها را فراهم می آورند.

 

هورمونهای جنسی در رشد و تکامل پستانها در دوره بلوغ و تولید شیر از اهمیت بسزایی برخوردارند. استروژن در رشد و نمو غدد و مجاری پستان نقش داشته و پروژسترون محرک اصلی تغییر و تکامل سلولهای سازنده شیر می باشد. از دیگر هورمونهای موثر می توان به پرولاکتین اشاره کرد که از قسمت پیشین غده هیپوفیز ترشح شده و عامل محرک تولید شیر می باشد.

 

در پاسخ به محرک مکش نوزاد، اکسیتوسین (مترشح در هیپوفیز پسین) به نوبه خود موجب خروج شیر از پستان مادر می شود. اصولاً تحریکات هورمونی موجب رشد مجاری و بافت آلویولار و همچنین بافت چربی و در نتیجه افزایش حجم پستان می شود. نوک پستانها و ناحیه اطراف آن نیز بزرگتر شده و به لمس و تحریکات خارجی حساس می شوند.

 

در دوران عادت ماهانه زنان، پستانها تحت تاثیر هورمونهای جنسی دچار تغییرات خاصی می شوند که در هر شخص به گونه ای متفاوت بروز می کند. از جمله این تغییرات می توان به افزایش حجم، ورم و نیز درد خفیفی در آنها اشاره نمود. این علامات معمولاً پس از چند روز اول پریود ناپدید می شوند.

 

در دوره بارداری سایز پستانها بنا بر تاثیر هورمون پروژسترون بطور چشمگیری افزایش می یابد. نوک پستانها و نواحی پیرامونشان نیز بزرگتر شده و دارای رنگ دانه های بیشتری می شوند. این مکانیزم چربی پستانها را جایگزین کرده و آنها را برای تولید شیر در مرحله نهایی حاملگی آماده می سازد. درست پس از زایمان، شیر در پستانها ساخته می شود. بعد از اتمام دوره شیردهی پستانها به حالت دوران شروع حاملگی بر می گردند.

 

در دوره پس از یائسگی نیز گرچه ممکن است شکل پستانها زیاد تغییر نکند، اما قسمت عمده ساختار مخصوص تولید شیر با چربی جایگزین می شود. در هر صورت گفتنی است پستانهای زن تنها در دوره حاملگی او شکل قطعی و نهایی خود را می گیرند. با توجه به این که هدف اصلی از وجود پستانها نقش مهم آنها در ساختن شیر برای شیردهی می باشد، اما این دوران تنها دوره مختصری از زندگی زن را تشکیل می دهد و با نقش زیبایی شناختی آنها در کیفیت زندگی اش به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.

 

از آنجا که سینه های زن نشان اصلی مونث بودن اوست، رضایت او از فرمشان در هویت و ابراز وجود او از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. مراقبت و توجه لازمه به سینه ها بخشی از سلامتی و زیبایی یک زن است که در بهبود روحیه اش موثر می باشد.

 

و اما با مُد روز چه می توان کرد؟ زمانی سینه های بزرگ و زمانی سینه های کوچک مد می شود. بنابراین زیبایی پستان لزوماً در اندازه آنها نیست. سینه ها می توانند به شکل سیب و یا گلابی باشند. زیبایی سینه های یک زن در چگونگی بها دادن او به آنهاست. هر فرم سینه ای زیبایی منحصر به فرد خود را دارد و صد البته در نظر نظاره گر آن زیباست.

 

پوست پستان: پوست ناحیه پستان به خاطر کشیده شدن آن بسیار نازکتر از پوست بقیه بدن است و به همین خاطر سریعتر دچار خشکی می شود. حتما با استفاده از یک کرم مرطوب کننده پستانها را مرطوب نگهدارید. این کرمها باعث تحریک کولاژن و الاستین شده و حاوی عنصر ضد اشعه ماوراء بنفش و عنصر رتینول (ضد چروک) هستند. در عین حال از کرمهای مرطوب کننده معمولی مثل وازلین و آکوافور هم غافل نشوید.

 

رشد پستان: پستان یک زن ۲۰ ساله شامل چربی، غدد شیری و ماده ای به نام کولاژن یا کلاژن است (که باعث پیوند بافتها به هم و سفت نگه داشتن پستان می شود). اما به تدریج با بالا رفتن سن، غدد شیری و کولاژن تحلیل رفته و جای خود را به چربی بیشتر می دهد و این چربی اضافی باعث افتادن پستانها می شود. راهی برای جلوگیری از این روند نیست ولی پوشیدن سینه بندی که زیرش سیم دارد روند افت پستانها را کند می کند.

 

تغییرات پستان در بارداری: بعلت آمادکی برست برای شیر دهی تغییراتی در دوران بارداری در پستانها ایجاد می شود. از جمله: – افزایش در سایز برست بعلت بزرگ شدن غدد شیری وافزایش در بافت چربی – دردناک و حساس شدن و همچنین خارش و سوزش با تغییرات درجه هوا و لمس. – بعلت افزایش ذخیره خونی رگهای آبی در سطح پستان دیده می شود – ناحیه آرئولا و نیپل تیره تر می شود (سر پستان و اطرافش) – غدد Montgomary سوراخهای کوچک اطراف سر پستان بزرگتر می شود – بعضی خانمها در سه ماهه آخر ترشحاتی از پستان دارند که کلستروم نام داردو قبل از ترشح شیر تولید می شود.

 

بزرگ کردن پستان : بزرگ کردن سینه یکی از شایع ترین اعمال جراحی زیبایی مورد در خواست بانوان است. این فرایند شامل عمل جراحی است که مواد و پروتز های مصنوعی برای افزایش اندازه و بهبود شکل سینه ها مورد استفاده قرار می گیرد . تصمیمی که برای انجام عمل بزرگ نمودن سینه گرفته میشود باید کاملا شخصی و آگاهانه باشد و نباید صرفا برای خشنود کردن کس دیگری گرفته شود.مثل هر عمل جراحی زیبایی دیگر، عمل بزرگ کردن سینه هیچ کدام از مشکلات اصلی زندگی را حل نمی کند، اما ممکن است به افزایش اعتماد به نفس و شکل ظاهری بیمار کمک کند.تمام فواید بالقوه مورد بحث قرار گرفته و در زمان مشاوره مورد بررسی قرار می گیرند. امروزه زنی که می خواهد عمل بزرگ کردن سینه را انجام دهد حق انتخاب در نوع عمل جراحی را دارد، بدین طریق می تواند نمای ظاهری و نتیجه مورد نظر را بدست آورد . بعضی از این حق انتخاب ها عبارتند از :نوع، اندازه، محل قرارگیری و برش ایجاد شده و همچنین جهت جاگذاری پروتز سینه.مشخصا برای هر انتخاب ، فواید و مضراتی وجود دارد. به هر حال اگر به مراجعه کننده اطلاعات مناسبی داده شود او می تواند تصمیم بگیرد که کدام روش مناسب او می باشد.

 
علل کوچکی سینه خانمها

 

۱- علل هورمونی:

 
الف : هورمون های فولیکولین-لوتئین : ( که هر دو از هورمونهای تخمدان هستند ) و در صورت کمبود آنها فقط با تجویز متخصص زنان باید استعمال شوند.

 
ب : کم کاری تیرویید و هیپوفیز : نیز عامل بسیار نیرومندی محسوب میگردد. در کل کمبود هورمونهای تخمدان و هیپوفیز مولد کوچکی پستانهاست

 

۲- لاغری مفرط : افراد لاغر کلا بافت چربی در بدنشان کم است و همچنین هورمونهای جنسی در بدنشان کمتر از افراد عادی است که این امر باعث کوچک بودن پستان می گردد

 

۳ – رژیم لاغری و سوء تغذیه : مخصوصا در خانم های چاقی که بدون برنامه علمی بطور ناگهانی شروع به کم کردن وزن می کنند چربیهای بدن کاهش می یابد و چون پستان نیز مقدار زیادی بافت چربی دارد کوچک می گردد و همچنین چروکیده و افتاده می شود. در این افراد چون کوچکی پستان بدنبال رژیم غذایی بوده است بنابراین با توقف رژیم غذایی وبرگشت به حالت عادی واستفاده از رژیم پر پروتیین مشکل فرد برطرف خواهد شد . البته ممکن است کمی افتادگی در پستانها باقی بماند

 

۴- ژنتیک : این مورد شایعترین علت کوچی پستان ها در خانم ها می باشد . و معمولا به کرم ها و قرض های گیاهی پاسخ مناسبی نخواهد داد و این مواد به هیچ عنوان باعث رشد پستان نمی گردند

 

 آیا حجم سینه ها با دیگر تغییر و تحولات بدن تغییر خواهد کرد ؟ با افزایش وزن، بافت چربی موجود در پستانها و در نتیجه حجمشان افزوده می شود. در مقابل با کاهش وزن بافت پیوندی و الاستیک نامتغیر باقی مانده و بافت چربی کاهش می یابد. از آنجایی که تغییر وزن موجب نابودی رشته های الاستیک و شل شدن پوست می شوند، بهتر است از تغییرات رادیکالی وزن جلوگیری نمود. یکی از پیامد های حاملگی افزایش حجم پستانهاست. اصولاً پس از خاتمه دوران شیردهی که پستانها